INGINER VANZARI ZONAL

Media Market

Job expirat

RESPONSABILITATI

SARCINI SI ATRIBUTII
* Urmareste planurile de afaceri, indeplineste valorile de plan in concordanta cu cerintele sefului ierarhic respectiv;
* Intocmeste un plan individual de vanzari pentru a acoperi zona/clientii in conformitate cu planul general stabilit de echipa de management;
* Culege informatii despre proiecte in vederea planificarii actiunilor, controlului si raportarii acestora catre seful de departament / biroul regional respectiv / management;
* Planifica in mod efectiv vizitele / discutiile telefonice legate de vanzari;
* Controleaza riscul de creditare al clientului prin consultare cu seful de departament / organizatie ;
* Lansarea pe piata a noilor produse;
* Urmarirea permanenta a cerererilor de oferta impreuna cu reactiile si actiunile cerute;
* Asigura un mod de lucru eficient cu echipa de suport intern de vanzari, prin revederi periodice, pentru a genera rapoarte saptamanale, lunare, anuale si analize de afaceri catre sistemul de informare a management-ului;
* Cunoasterea pietii prin informatii despre competitie referitoare la tendintele de tehnologie si ofertare;
* Disponobil pentru deplasari 50-80% din programul de lucru (3-4 zile/sptamana), in zona de sud a tarii.

CERINTE

Pentru ocuparea acestui post CERINTELE sunt:
* Absolvent studii SUPERIOARE TEHNICE (PRFIL ELECTRIC SAU AUTOMATIZARI);
* Experienta minim 3 ani VANZARI IN DOMENIUL AUTOMATIZARI INDUSTRIALE;
* Cunostinte de limba engleza nivel BUN;
* Cunostinte operare PC: Ms Office;
* Permis auto, categoria B, cu experienta.

Candidatul ideal trebuie sa fie o persoana organizata, dinamica, cu initiativa in sfera sa de competenta, un bun negociator, cu abilitati de lucru in echipa.

BENEFICII OFERITE

BENEFICII:
- Salariul NET lunar este cuprins intre 800 si 900 EURO (partea fixa + comision);
- Se ofera telefon, auto, al 13-lea salariu;
- Program de lucru L-V, 08:30-17:00, jumatate de ora pauza de masa;
- Angajarea are loc pe baza de contract individual de munca.

DESCRIEREA COMPANIEI:
CLIENTUL NOSTRU ESTE O COMPANIE MULTINATIONALA CE ARE CA OBIECT DE ACTIVITATE AUTOMATIZARI INDUSTRIALE. Locatia companiei este in Bucuresti, sector 6. (pentru mai multe detalii despre companie vizitati www.ro.endress.com)

DESCRIEREA FIRMEI

Recrutare si selectie personal