INGINER VANZARI TELECOMUNICATII

Monyson Grup S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- promoveaza portofoliul de produse si servicii ale companiei;
- mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii existenti;
- elaborarea ofertelor in vederea prezentarii potentialilor clienti;
- identificarea potentialilor clientii si obtinerea de informatii relevante despre acestia;
- contactarea telefonica a potentialilor clientii in vederea stabilirii intalnirilor si promovarii produselor;
- intalniri si negocieri cu potentialii clienti in vederea incheierii de contracte;
- negociaza conditiile contractuale si urmareste derularea contractelor
- prospectarea si pregatirea continua a bazei de date a clientilor;
- prospectarea proactiva a pietei si dezvoltarea portofoliului de clienti ai companiei;
- elaborarea rapoartelor periodice de vanzari;
- realizarea planului de vanzari
- raspunde de executia planului de vanzari pentru segmentul repartizat.

CERINTE

- limbaj corespunzator mediului de afaceri;
- abilitati de prezentare si negociere cu clientii;
- mijloace de comunicare adecvate si intretinerea relatiilor cu clientii;
- capacitate de coordonare, organizare si planificare;
- persoana dinamica, cu spirit de initiativa;
- minimum trei ani experienta in vanzari directe;
- experienta in telecomunicatii constituie avantaj;
- absolvent al unei facultati cu profil tehnic (Telecomunicatii, Electronica, Electrotehnica, Automatica);
- cunostinte in folosirea calculatorului (MS Office, Internet, E-mail);
- cunostiinte de limba engleza sau germana (nivel conversational);
- permis conducere categoria B;

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant;
- comision din vanzari;
- dezvoltare profesionala (cursuri organizate de companii specializate);
- lucrul in cadrul unei echipe tinere, dinamice si motivate.

Monyson Grup S.A. este o companie in crestere rapida orientata catre dezvoltarea de solutii IT&C complexe.
Mediul de lucru este prietenos, punandu-se accent pe dorinta de invatare si autoperfectionare, perseverenta si constiinciozitate.
Cei interesati sa se alature unei echipe tinere si dinamice, sunt rugati sa isi depuna CV-urile.