Inginer vanzari-tehnic

Euro Vial Lighting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului:
- promoveaza portofoliul de produse si servicii ale companiei;
- ofera suport tehnic pentru clientii din portofoliu;
- indeplineste obiectivele de vanzari si incasari;
- negociaza si urmareste derularea contractelor;
- dezvolta, in permanenta, zona de activitate;
- intocmeste documentatia necesara pentru participarea la licitatii (SEAP);
- sustine oferta prin participarea la sedinta de licitatie.

CERINTE

Cerinte:
- absolvent al unei facultati cu profil tehnic (Electronica, Electrotehnica, Energetica, Automatica);
- posesor permis conducere categoria B;
- cunostinte operare PC (MS Office)si Autocad;
- excelente abilitati de comunicare interpersonale, capacitate de coordonare, organizare si planificare, dinamism, flexibilitate, initiativa, spirit de echipa;
- experienta in vanzari/exploatare si cunoasterea unei limbi straine (franceza, engleza) pot constitui un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Oferta:
- pachet salarial atractiv (masina, telefon, laptop, bonusuri);
- dezvoltare profesionala (cursuri in cadrul companiei; cursuri la producator; cursuri organizate de companii specializate);
- lucrul in cadrul unei echipe tinere, dinamice si motivate.

EURO VIAL LIGHTING are ca domeniu de activitate distributia de materiale si echipamente electrice. Prin promovarea calitatii si a profesionalismului am devenit reprezentanti ai celor mai importanti producatori (Philips, Moeller, Schneider, Legrand, 3M, ICME ECAB etc.). EURO VIAL LIGHTING are sediul in Constanta si filiale in orasele: Bucuresti, Galati, Brasov, Iasi, Craiova. Politica de dezvoltare a firmei va continua si in urmatorii ani.