Inginer Vanzari Solutii Telecom/ Inginer Vanzari Retele Structurate/Solutii Integrate Curenti Slabi

Tandem Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

- mentine si dezvolta relatii de afaceri cat mai bune cu clientii firmei
- identifica potentialii parteneri de afaceri si promoveaza oferta de echipamente si servicii integrate pe gama alocata
- consiliaza clientii in alegerea celor mai potrivite solutii
- realizeaza oferte tehnico-comerciale bazate pe analiza necesitatilor specifice ale clientilor
- negociaza si incheie contracte comerciale
- prezinta superiorului ierarhic rapoarte privind stadiul indeplinirii targetului si a obiectivelor planificate
- elaboreaza propuneri privind imbunatatirea activitatii departamentului si cresterea vanzarilor

CERINTE

- studii superioare (profil tehnic constituie avantaj)
- experienta in vanzari in domeniile precizate
- cunostinte de operare PC: Word, Excel, Power Point
- cunoasterea limbii engleze (nivel documentatie tehnica)
- permis de conducere categoria B
- abilitati de comunicare si negociere
- capacitate de identificare a nevoilor clientului
- organizare, planificare si responsabilitate
- capacitatea de a invata repede si de a se adapta la situatii noi
- initiativa si orientare catre obtinerea de rezultate
- spirit de echipa
- dorinta de a-si construi o cariera in aceasta companie

BENEFICII OFERITE

- salariu fix + comision din vanzari
- posibilitati de dezvoltare profesionala
- un mediu de lucru bazat pe corectitudine si colegialitate
- compania asigura resursele materiale si informationale necesare desfasurarii cu succes a activitatii specifice postului
- alte beneficii, negociabile in functie de rezultatele dovedite in perioada de proba

Tandem Consulting ofera servicii de consultanta in resurse umane: recrutare, selectie, testare, evaluare, training, coaching, audit resurse umane.
Noi punem oamenii in valoare. Suntem o companie dinamica, flexibila si creativa. Competentele noastre acopera intreaga gama a resurselor umane, iar spiritul nostru intreprinzator ne permite sa le fructificam. Actionam pentru atingerea obiectivelor clientilor nostri, cu care lucram in tandem. Atitudinea de parteneriat ne caracterizeaza atat in relatia cu angajatorii, cat si cu cei aflati in cautarea unei configuratii profesionale in ascensiune.