INGINER VANZARI - REPREZENTANT ZONAL

BIBUS SES

Job expirat

RESPONSABILITATI

Firma BIBUS SES recruteaza INGINERI DE VANZARI pentru zona Moldova, zona Bucuresti si zona Oltenia, cu responsabilitati in:
- identificarea potentialilor clienti pe domeniul de activitate specificat
- dezvoltarea bazei de clienti pe zona alocata
- vizitarea clientilor din zona de actiune
- identificarea cererilor de oferta si raportarea lor in sistem
- urmarirea ofertarii si obtinerea comenzilor
- oferirea de consultanta clientilor in alegerea produsului dorit
- urmarirea incasarilor de la clienti

CERINTE

- absolvirea unei facultati cu profil tehnic
- capacitate tehnica de asimilare a produselor
- experienta in vanzari constituie un avantaj
- limba engleza, a doua limba straina constituie un avantaj
- dinamic, motivat, implicat, cu bune abilitati de comunicare si negociere
- persoana stabila, organizata, cu spirit de echipa
- carnet de conducere, categoria B

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant si bonus din vanzari
- mediu de lucru tanar si dinamic
- trainig-uri in tara si strainatate
- laptop, telefon

BIBUS GROUP - cu sediul central in Elvetia - este format din 14 companii specializate in comert, service si productie de echipamente industriale, cu o puternica prezenta pe piata Europei.

Cu peste 50 de ani de experienta in tehnica fluidelor, mecatronica si tehnica sistemelor, companiile BIBUS sunt o retea de competenta la nivel european si o conexiune stransa intre marii producatori de echipamente industriale si clienti.

BIBUS SES - imbina experienta si capacitatea noastra de a oferi solutii pe piata romaneasca de echipamente industriale, cu puterea financiara, competenta tehnica si suportul logistic ale grupului elvetian.