Inginer vanzari proiecte – companie multinationala tehnica

Georgia Management

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie multinationala tehnica, un important jucator pe piata industriala a instalatiilor electrice

Responsabilitati
• Promovarea produselor şi soluţiilor companiei catre clienţii specifici: distribuitori, contractanţi generali, antreprenori de specialitate, arhitecţi, designeri de interior, birouri de proiectare, investitori, electricieni
• Identificarea proiectelor şi a oportunităţilor de afaceri şi urmărirea acestora:
- identificarea proiectelor în fazele incipiente,
- identificarea principalilor jucători pe piaţa electricelor,
- identificarea domeniului / destinaţiei proiectului,
- identificarea tuturor produselor companiei potrivite în proiectul respectiv
• Asigurarea de asistenţă în cursul elaborării specificaţiilor. Punerea la dispoziţia persoanelor responsabile cu specificaţiile (proiectanţilor de specialitate, arhitecţilor, designerilor de interior) a tuturor informaţiilor necesare astfel încât produsele companiei să se regăsească în specificaţii.
• Responsabil pentru ofertele realizate pe proiect
• Negocierea şi încheierea acordului de comandă cu antreprenorul electric sau cu orice alt factor de decizie
• Coordonarea cu membrii echipei pentru finalizarea proiectului care include produsele companiei

CERINTE

• Absolvent studii superioare tehnice, ideal Inginerie electrica
• Experienta anterioara de minim 2 ani pe o pozitie de Inginer vanzari
• Cunoasterea limbii engleze
• Posesor carnet auto

Suntem o companie de consultanta in domeniul serviciilor de resurse umane, oferind clientilor nostri un suport de calitate pentru externalizarea anumitor servicii din aceasta arie de activitate. Scopul nostru este de a aduce un plus de valoare si eficienta prin serviciile oferite: selectie si recrutare, training, consultanta organizationala si servicii de administrare de personal si salarizare.