Inginer vanzari Muntenia si Moldova

Job Connect

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania angajatoare activeaza in domeniul productiei, vanzarii si constructiei de echipamente si solutii pentru tehnica fluidelor.
Este o companie multinationala infiintata in 1930 si care activeaza din 2007 si in Romania.
Domeniile catre care se indreapta activitatea companiei (produse + servicii) sunt domenii industriale (rafinarii, exploatarea petrolului), in special, dar si domeniul constructiilor si domeniul comunal.

Pentru activitatea de vanzare si promovare a produselor si serviciilor companiei, cautam o persoana care sa ocupe postul de inginer de vanzari pentru zonele Ploiesti/Targoviste/Bucuresti si zona Moldova.

Intre activitatile desfasurate sunt implicate:
- realizarea planului pe zona aferenta, ocupandu-se de toate activitatile pe care le implica vanzarea;
- identificarea potentialilor clienti, preluarea clientilor existenti;
- furnizarea informatiilor despre concurenta pe zona aferenta;
- realizarea target-ului lunar ( din a treia luna: 18000-20000 euro cifra de vanzari);
- semnarea contractelor cu clientii;
- identificarea reclamatiilor din teren;
- prezentarea produselor si monitorizarea comenzilor lansate;
- urmarirea si recuperarea sumelor neincasate de la clienti.
Activitatile vor fi desfasurate atat pe teren, cat si la birou.

CERINTE

Profilul personal al inginerului de vanzari cuprinde:

- studii superioare in domeniul tehnic;
- experienta si cunostintele in domeniul sistemelor de transport de fluide sunt ideale;
- experienta in domeniul vanzarilor – ideala, in lipsa acesteia, personalitatea prietenoasa si comunicativa, sociala este obligatorie;
- limba engleza avansat – obligatoriu;
- limba germana avansat – de preferat;
- operare PC (MS Office) – avansat;
- abilitati dezvoltate de comunicare, de care se va folosi in mod regulat pentru atingerea scopurilor de care depind rezultatele si performantele sale;
- capacitate dezvoltata si antrenata de rezolvare de probleme.

BENEFICII OFERITE

Salariul fix este negociabil la interviul final si se renegociaza dupa o perioada stabilita initial.
Pe langa salariul fix, se ofera comision din vanzari.
Masina de serviciu si laptop pentru desfasurarea activitatii sunt asigurate de catre companie.
Se ofera si training despre companie si despre job - atat in Romania, cat si la sediul central al companiei.

Firma Job Connect s-a nascut din dorinta de a face posibila intalnirea oamenilor meniti sa lucreze impreuna.

Sunteti profesionistul de care avem nevoie, iar noi suntem profesionistii care va propun cele mai bune optiuni de angajare.

Oferim urmatoarele servicii:
- recrutare si selectie de personal;
- leasing de personal;
- training si consultanta;
- evaluare psihologica;
- solutii de finantare in HR.