INGINER VANZARI - IT

Sistec-SBsol - membru grup RTC

Job expirat

RESPONSABILITATI

Persoana selectata va avea ca responsabiltati:
- promoveaza pachetul de solutii hardware si/sau software ;
- gestioneaza relatia cu clientii existenti;
- identificarea si contactarea de noi clienti pentru solutiile de infrastructura promovate de companie;
- identificarea de noi oportunitati de vanzare
- mentinerea si dezvoltarea relatiei cu clientii existenti;
- negocierea si incheierea contractelor;
realizarea planului de vanzari si profit alocat;
- oferirea de consultanta tehnica catre clienti;
- propunerea de noi solutii si imbunatatiri;
- se informeaza si urmareste miscarile de piata ale clientilor si concurentilor cu privire la politici de produs si de promovare;
- actualizarea bazei de date si realizarea de rapoarte periodice;
- participarea la programe de training.

CERINTE

-studii superioare tehnice (Automatica/ Electronica/ Electrotehnica/ASE);
-experienta in vanzari 6 luni, vanzari solutii software;
-cunostinte generale baze de date infrastructura hardware, software
-persoana dinamica, atitudine proactive, focusata pe rezultate;
-dorinta de invatare si dezvoltare profesionala
-abilitati de comunicare si negociere, empatie;
-persoana motivata, perseverenta, cu spirit de initiativa, orientata spre client
-limba engleza nivel mediu (scris, vorbit, citit);
-dornic sa lucreze intr-o atmosfera competitiva.
-dorinta de a-si construi o cariera pe termen lung in aceasta companie;
-disponibilitate pentru deplasari
-permis de conducere cat. B

BENEFICII OFERITE

-pachet salarial atractiv;
-oportunitati de dezvoltare a carierei;
-lucrul intr-o atmosfera competitiva;
-participarea la programe de dezvoltare personala sI profesionala;
-cursuri de vanzare solutii IT, cursuri aplicatii software

Persoanele interesate pot trimite CV-ul prin e-mail la adresa jobs@sbsol.ro sau la nr. de fax 408.30.71

Peste 230 de specialisti imbina experienta de business cu cele mai performante aplicatii si servicii IT pentru a oferi clientului sisteme bazate pe solutii consacrate si customizate pentru specificul si nevoile sale.
Serviciile oferite pot fi integrate in pachete complexe de solutii ¿ la cheie ¿, care se implementeaza dupa o analiza atenta a obiectivelor si cerintelor de nivel inalt ale Clientului.
Sistec-SBsol isi propune sa ofere clientilor sai o gama completa de solutii informatice pentru afaceri si servicii la standarde inalte de calitate, asigurate de o echipa competenta si motivata.
In momentul de fata, prin serviciile si solutiile oferite, Sistec-SBsol acopera tot ce inseamna solutii si servicii IT.
Cu sediul in Bucuresti si un centru regional la Cluj, Sistec-SBsol are arie de acoperire nationala, prin filialele din principalele orase ale tarii.
Principalele parteneriate: Microsoft Gold Certified Partner, HP Prefferd Partner, SAP, IBM, abas Software Germania, CAS Software Germania, Infomatix Ungaria, Fujitsu Siemens, Delta, Planet, Molex, Supermicro.
(Pentru mai multe informatii: www.sbsol.ro)
SBsol doreste sa aiba in echipa sa cei mai buni profesionisti. Vrei sa faci parte din echipa noastra? Vrei sa iti dezvolti cariera alaturi de profesionisti? Daca vrei sa incepi o cariera in cadrul unei companii in plina dezvoltare, APLICA ACUM!