INGINER VANZARI - IMPRIMANTE INDUSTRIALE OK

MEDIA MARKET - HUMAN RESOURCES AGENCY

Job expirat

RESPONSABILITATI

VA RUGAM SA CITITI CU ATENTIE CONTINUTUL PREZENTULUI ANUNT deoarece:
-SELECTIA ARE LOC PE BAZA DE INTERVIU DIRECT;
- APLICATIILE PE INTERNET deseori se pot dovedi INSUFICIENTE!!!
-Va puteti inscrie (programa) pentru un interviu preliminar sunand la telefon: 327.66.55 sau 327.79.79 , zilnic, preferabil pana in ora 16,00.

SARCINI SI ATRIBUTII:
- Prospectarea si analiza pietei, identificarea clientilor potentiali pe domeniul de activitate specificat;
- Promovarea produselor companiei catre clienti si acordarea de consultanta in relatia cu acestia;
- Dezvoltarea portofolilului de clienti;
- Analiza tehnica si comerciala a cererilor;
- Sustinerea procesului de vanzare-cumparare: negocierea termenilor contractuali, urmarirea livrarilor la termen, urmarirea termenelor de plata acordate clientilor, asigurarea respectarii conditiilor contractuale;
- Realizarea targetului alocat;
- Contribuie direct la mentinerea si imbunatatirea imaginii companiei prin tinuta, modul profesionist de abordare a clientilor, cunostinte comerciale si tehnice privind oferta.

CERINTE

Pentru ocuparea acestui post CERINTELE sunt:
-Absolvent studii superioare profil tehnic;
- Experienta aproximativ 1 an pe un post similar - vanzari directe produse tehnice;
- Cunostinte foarte bune PC ? MS Office;
- Cunostinte foarte bune de limba engleza;
Candidatul ideal trebuie sa fie bun negociator, volubil, prezentabil, motivat, stabil, corect, activ, dinamic, muncitor, ordonat, calm, serios, meticulos, responsabil, bine organizat, sa aiba foarte bune abilitati de comunicare, atent la detalii, amabil, sociabil, de incredere.

BENEFICII OFERITE

Salariul NET lunar este de 500-600 EURO, compus din parte fixa 300-450 EURO la care se adauga comision din volumul de vanzari. Se ofera alte beneficii: auto pentru deplasari, laptop, telefon mobil, traininguri de specialitate in Romania si in afara tarii.
Programul de lucru este de Luni pana Vineri, 9.00-17.00;
Perioada de proba este de 1 luna;
Angajarea are loc pe baza de contract individual de munca.

CLIENTUL NOSTRU ESTE O COMPANIE ce activeaza in domeniul importului si distributiei de imprimante industriale cu jet continuu de cerneala, imprimante impulse jet si imprimante laser folosite pentru imprimarea pe orice fel de material a unor informatii caracteristice produselor: data de productie, de expirare, cod bare, logo firma, date tehnice.