INGINER VANZARI ECHIPAMENTE ELECTRICE

DIMA CONSULTING GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea firmei:
Companie de renume la nivel national, cu distributie si puncte de lucru in mai multe zone din tara; producator si distribuitor echipamente de distributie a energiei electrice de joasa si medie tensiune, sisteme de control si automatizare a proceselor industriale.

Descrierea postului:
- gestionarea si largirea actualei baze de clienti;
- ofertare, negociere si contractare (pe tot parcursul acestor etape existand suportul pe parte tehnica si pe parte de publicitate / reclama, de la centru);
- urmarirea derularii contractelor incheiate;
- intocmire diverse rapoarte la cererea Managerului National Vanzari;
- evaluare activitate concurenta si intocmire de rapoarte;
- evaluare posibilitati locale de publicitate (targuri, expozitii locale) si colaborare cu cei din centrala pentru participare in cadrul acestora;
- participare la alte targuri si expozitii s.a.
! Sunt patru pozitii pentru locatiile Craiova, Constanta, Timisoara si Bucuresti

CERINTE

- experienta in vanzari domeniul tehnic min 2 ani - domeniul electric sau energetic constituie mare avantaj;
- studii superioare tehnice - electric, energetic, electrotehnic;
- foarte bune abilitati de comunicare, persuasiune, negociere;
- cunostinte operare PC: pachetul Office, navigare Internet;
- permis categ B;
- limba engleza cel putin la nivel conversational;
- domiciliul stabil in una din locatiile Craiova, Constanta, Timisoara si Bucuresti.

BENEFICII OFERITE

- pachet financiar negociabil;
- masina, telefon, laptop - acces Internet.