Inginer vanzari echipamente electrice

HR INTERIM SOLUTION

Job expirat

RESPONSABILITATI

Crearea si dezvoltarea continua a unui portofoliu de clienti in domeniul electric (arhitecti, firme de proiectare si de instalatii electrice, distribuitori de echipamente electrice etc.);

Dezvoltarea si aplicarea sistematica a celui mai potrivit sistem de abordare graduala a fiecarui client potential
Planificarea, organizarea, evaluarea si optimizarea activitatii de vanzari in zona arondata;

Conceperea si aplicarea strategiilor si politicilor de dezvoltare a vanzarilor la nivelul zonei arondate;
Elaborarea si ofertarea solutiilor adecvate conform nevoilor clientilor, dar si negocierea termenilor contractuali in vederea inchiderii contractelor cu clientii
Asigurarea asistentei si consultantei tehnice in derularea contractelor incheiate;

Redactarea rapoartelor de activitate.

CERINTE

Studii universitare tehnice, preferabil in domeniul electric / instalatii;

Experienta in vanzari reprezinta un avantaj;

Cunostinte bune de limba engleza;

Abilitati excelente de relationare;

Persuasivitate, perseverenta si proactivitate;

Autonomie si spirit de initiativa;

Capacitate de negociere;

Buna stapanire a metodelor si tehnicilor de vanzare;

Disponibilitate pentru deplasari;

Permis de conducere cat. B fara incidente.

BENEFICII OFERITE

Oferta salariala buna
Training-uri de specialitate
Lucrul intr-o echipa tanara si motivata

DESCRIEREA FIRMEI

HR INTERIM SOLUTION este o agentie de recrutare.
Clientul nostru este unic importator si distribuitor de echipamente pentru instalatii electrice si sisteme de BMS.