INGINER VANZARI COMPONENTE AUTOMATIZARI INDUSTRIALE

Media Market

Job expirat

RESPONSABILITATI

VA RUGAM SA CITITI CU ATENTIE CONTINUTUL ANUNTULUI deoarece:
- SELECTIA ARE LOC PE BAZA DE INTERVIU DIRECT;
- APLICATIILE PE INTERNET SUNT INSUFICIENTE!!!

SARCINI SI ATRIBUTII:
- Vizitarea periodica a clientilor (zona de sud-vest a tarii);
- Castigarea potentialilor noi clienti;
- Prezentarea de oferte tehnico-economice, obtinerea de comenzi, negocierea si incheierea contractelor, acorduri de plata;
- Dezvoltarea si sustinerea de prezentari si informari generale, tehnice si comerciale pentru domeniile de activitate;
- Consiliere tehnica si generala a clientilor;
- Elaborare de solutii tehnice corecte si eficiente la problemele clientilor, asistenta la punerea in functiune a solutiilor recomandate;
- Intretinerea relatiilor cu clientii si a datelor corespunzatoare in baza de date de vanzari;
- Participarea la scolarizari interne si externe in cazul aparitiei unuor noutati (tehnice, tehnica de vanzari, limbi straine etc);
- Descoperierea potentialului pietei in domeniile de activitate;
- Recunoasterea potentialului si tendintei de dezvoltare a pietei in domeniile de activitate;
- Analiza si contramasuri in ceea ce priveste concurenta;
- Intocmirea de rapoarte si elaborarea de statistici periodice referitoare la activitatea de vanzari;
- Atingerea obiectivelor propuse pentru anul in curs;
- Respectarea cerintelor QM.

CERINTE

- Absolvent studii superioare tehnice (IMST, MECANICA FINA,ENERGETICA, AUTOMATIZARI, UTILAJE PENTRU CONSTRUCTII);
- Cunostinte bune PC: Word, Excel;
- Experienta pe un post similar de vanzari bunuri industriale sau domeniu tehnic minim 3 ani;
- Cunostinte bune de limba engleza sau germana.
- Permis auto categoria B cu experienta.

Candidatul ideal trebuie sa fie organizat, meticulos, muncitor, corect, dornic sa invete si sa se implice activ, fire deschisa, sociabila, capabil de a stabili si mentine relatii trainice cu clientii si furnizorii. Disponibil deplasarilor aproximativ 40-50% din timpul de lucru.

BENEFICII OFERITE

Salariul net lunar este de 700-800 EURO.
Se asigura training initial. Auto la dispozitie, laptop, telefon.
Program de lucru L-V, 8.30-18.00.
Perioada de proba este de 1 luna.
Angajarea are loc pe baza de contract individual de munca.

Human Resources Agency - Consultanta in domeniul Managementului Resurselor Umane, head hunting, proiectarea si dezvoltarea carierei, testare si evaluare psihologica. 7 ani de experienta pe piata romaneasca, cota de piata considerabila, echipa multidisciplinara, accent pus pe performanta si calitate.

POSTURILE DISPONIBILE VA SUNT PREZENTATE DACA ACCESATI www.mediamarket.ro