Inginer Vanzari - Aparatura de Laborator

Perform Resurse Umane

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Promovarea ¿i vânzarea aparaturii de laborator;
- Realizarea obiectivelor individuale cuprinse în sistemul de obiective al firmei.;
- Îndeplinirea targetului lunar si trimestrial decis de conducere;
- Realizarea studiilor de marketing ¿i a previziunilor de vânz¿ri pentru clien¿ii sau produsele solicitate de c¿tre directorul de vânz¿ri;
- Contactarea clien¿ilor;
- Întocmirea ofertelor tehnico-economice conform liniilor directoare ale firmei, a listelor de pre¿uri ¿i prezentarea lor directorului de department;
- Întocmirea contractelor de vânzare ¿i prezentarea contractelor conducerii spre avizare;
- Urm¿rirea derul¿rii contractelor pân¿ la finalizare, respectiv pân¿ la achitarea facturilor;
- Participarea la organizarea de ac¿iuni publicitare zonale: simpozioane, seminarii, particip¿ri la expozi¿ii etc.
- Întocmirea ¿i actualizarea eviden¿ei clien¿ilor;
- Informarea în regim prioritar asupra procedurilor de lucru implementate de firma, conform Sistemelor de Management al Calit¿¿ii ¿i însu¿irea acestora;
- Conceperea ¿i redactarea documentelor interne ¿i externe conform standardului SR EN ISO 9000:2001 de management al calit¿¿ii ;
- Raport s¿pt¿mânal scris asupra activit¿¿ii.

CERINTE

- Studii superioare: chimie, chimie industrial¿, biochimie, chimie alimentar¿, fizic¿, biologi;
- Experien¿¿ 2-3 ani în lucrul cu aparatur¿ de laborator;
- Experien¿¿ minim 1 an în vânz¿ri industriale/vânz¿ri echipamente de laborator;
- Persoan¿ comunicativ¿, agreabil¿, deschisa în acumularea de informa¿ii noi în domeniu;
- Limba engleza nivel avansat.

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix + bonusuri in functie de cifra de afaceri.
- Autoturism, calculator, telefon, bonuri de masa, prime.

DESCRIEREA FIRMEI

Firma de resurse umane