INGINER VANZARI

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

DESCRIEREA COMPANIEI:

Clientul nostru este una din cele mai apreciate companii cu capital majoritar italian are ca domeniu de activitate productia, comercializarea si instalarea de echipamente electrice (celule medie tensiune, separatoare, echipamente actionari electrice cu MCC, tablouri electrice, statii mobile de medie tensiune).

RESPONSABILITATI:

- va dezvolta si mentine bune relatii cu clientii firmei, orientarea permanenta catre clienti si intelegerea nevoilor acestora fiind esentiala.;
- va lucra in mod constant si perseverent pentru atingerea obiectivelor stabilite, fiind necesara o cunoastere aprofundata a gamei de produse comercializata de firma;
- sa initieze si sa dezvolte activitatea de vanzari pentru echipamentele de joasa si medie tensiune ale companiei;
- sa culeaga si sa raporteze datele referitoare la piata;
- sa-si imbunatateasca constant a propriile cunostinte tehnice;
- sa asigure o comunicare foarte buna cu clientii si furnizorii

CERINTE

- Diploma universitara de inginer in domeniul electrotehnica;
- Experienta de minim 2 ani in vanzari tehnice (preferabil: echipamente electrice medie tensiune);
- O foarte buna capacitate de auto-organizare;
- Bune abilitati de comunicare, negociere, persuasiune;
- Capacitate de a actiona independent si de a lua decizii;
- Cunostinte tehnice/electrice;
- Orientat spre dezvoltarea portofoliului de clienti si obtinerea unor rezultate ridicate;
- Abilitati PC - Word, PowerPoint, Excel (avansat);
- Disponibilitatea de a efectua calatorii in interesul companiei;
- Limba engleza obligatoriu; limba italiana constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru dinamic;
- recunoastere a realizarilor profesionale;
- pachet salarial motivant (salariu fix + comision);
- telefon, masina, laptop
- training profesional