Inginer Vanzari

ALFERA TRADE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prospectarea pieţei, identificarea de clienţi noi şi fidelizarea celor vechi;
- Largirea bazei de clienti
- Diversificarea gamei de echipamente care fac parte din portofoliul firmei
- Prezentarea echipamentelor potenţialilor clienţi;
- Asigurarea bunei functionari a echipamentelor vandute (service si mentenanta)
- Realizarea ofertelor scrise pentru client;
- Urmărirea derulării contractelor de vânzare;
- Indeplinirea targetului impus de companie

CERINTE

- Studii superioare de specialitate (mecanica, hidraulica)
- Experienta in vanzarea de echipamente industriale (in special pompe)
- Experienta de lucru in domeniul industrial
- Experienta in activitatea de service pompe industriale
- Limba engleza nivel mediu/avansat
- Cunostinte operare PC
- Abilitati de comunicare si negociere
- Seriozitate
- Initiativa si disponibilitate la deplasari si program prelungit
- Permis de conducere categoria B
- Zona resedinta - Bucuresti

BENEFICII OFERITE

Se vor discuta la interviu

Firma Alfera Trade Srl este lider de piata in distributia de echipamente industriale, fiind distribuitor unic in Romania pentru firme producatoare ca:
- Netzsch Mohnopumpen Gmbh - pompe cu surub
- Unico Gmbh - Unitati de pompare industria petroliera
- Schafer & Urbach Gmbh - Pompe cu piston sisteme de presiuni ridicate
- Instalatii electrice si de automatizari