INGINER VANZARI

Media Market

Job expirat

RESPONSABILITATI

SARCINI SI ATRIBUTII
* Administrarea si dezvoltarea portofoliului de clienti existenti in zona de responsabilitate;
* Prospecteaza piata in vederea identificarii de clienti noi si este responsabil de intreg procesul de vanzare;
* Creaza si intretine baza de date si activitatea de vanzari in SAP;
* Asigura acoperirea zonei alocate prin contactarea directa si telefonica a potentialilor client;
* Urmarirea realizarii planului de vanzari lunar, trimestrial, anual;
* Participarea la negocieri, intocmirea contractelor, monitorizarea derularii si finalizarii aceastora;
* Stabileste si participa la intalnirile cu clientii;
* Intocmeste documentatia premergatoare intalnirilor;
* Redacteaza rapoartele dupa intalniri;
* Intocmeste documentele comerciale : oferte, contracte de vanzare cumparare.

CERINTE

Pentru ocuparea acestui post CERINTELE sunt:
* Absolvent studii SUPERIOARE TEHNICE;
* Experienta minim 2 ani VANZARI STIVUITOARE SAU UTILAJE CONSTRUCTII;
* Cunostinte de limba engleza nivel AVANSAT;
* Cunostinte operare PC: Ms Office, avantaj CRM;
* Permis auto, categoria B, cu experienta.

Candidatul ideal trebuie sa fie o persoana organizata, meticuloasa, cu bune abilitati de leader, implicat in avtivitate, cu initiativa.

BENEFICII OFERITE

BENEFICII:
- Salariul NET fix lunar este cuprins intre 700 si 1000 EURO;
- Se ofera bonuri de masa, telefon si auto;
- Program de lucru L-V, 08:00-16:30, diponibil pentru program prelungit;
- Angajarea are loc pe baza de contract individual de munca.

DESCRIEREA COMPANIEI:
CLIENTUL NOSTRU ESTE O COMPANIE CE ARE CA OBIECT DE ACTIVITATE COMERT CU MASINI DE RIDICAT SI TRANPORTAT. Locatia companiei este in Bucuresti, sector 6.

DESCRIEREA FIRMEI

Recrutare si selectie personal