INGINER VANZARI

PERSPECTIVE Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Clientul nostru este o firma care activeaza pe piata telecomunicatiilor, cunoscut dealer Panasonic care ofera solutii integrate bazate pe echipamente telefonie, fax-uri, multifunctionale, copiatoare, proiectoare si alte echipamente toate purtand calitatea marcii PANASONIC , retele structurate date voce low end si garantie extinsa precum si solutii pentru retele de curenti slabi ( efractie, incendiu, control acces, CCTV, etc ).
- Vinde si instaleaza aparate de aer conditionat tip split precum si solutii profesionale de climatizare.
- Datorita cresterii continue a activitatii cautam persoane serioase si motivate pentru postul de:
Inginer Vanzari.

Rolul:
- Identificarea de noi clienti, mentinerea si dezvoltarea de relatii de afaceri cat mai bune cu acestia;
- Realizarea de oferte bazate pe necesitatile si cerintele specifice ale clientilor;
- Consilirea clientilor in alegerea celor mai potrivite solutii;
- Propunerea de noi solutii si imbunatatiri;
- Prezentarea de rapoarte de activitate catre superiorul direct.

CERINTE

-Studii superioare (profil tehnic constituie un avantaj);
- Experienta anterioara in vanzari in domeniile precizate de minim 2 ani;
- Cunoasterea limbii Engleze;
- Cunostinte operare PC- MS Office, Emailing;
- Persoana organizata, motivata si orientata catre client;
- Ambitios, deschis, comunicativ;
- Dorinta de a-si construi o cariera pe termen lung in aceasta companie;
- Foarte bune abilitati de negociere;
- Orientat catre obtinerea de rezultate, cu initiativa si responsabil.

BENEFICII OFERITE

Se ofera:
- conditii de munca foarte bune intr-un colectiv tanar,
- salariu competitiv.

A young and dynamic team, experienced professionals offering HR Consulting & Recruitment services.
We have a change-management approach.
We fill the need for Professionalism, Confidentiality, Ethic, Rapidity and Quality Guarantees.