Inginer Vanzari

PERSPECTIVE Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o firma multionationala cunoscuta care proiecteaza, produce si comercializeaza Sisteme Electrice Integrate. Produsele lor se adreseaza mai multor sectoare: rezidential, tertiar & industrial si de iluminare.

Datorita dezvoltarii activitatii cautam persoane dinamice si motivate pentru job-ul:

Rolul

- Mentinerea legaturii cu clientii actuali si identificarea de noi potentiali clienti;
- Promovare si vanzare catre firme de arhitectura, instalatori si alti prescriptori, etc, pentru a se genera comenzi;
- Oferirea de consiliere clientilor asa incat acestia sa identifice cele mai potrivite solutii tehnice;
- Urmarirea contractelor pina la finalizarea lor;
- Propunerea de noi solutii si imbunatatiri;
- Prezentarea de rapoarte de activitate catre superiorul direct;

CERINTE

- Studii superioare de preferat cu profil tehnic;
- Cu sau fara experienta anterioara in vanzari - de preferat intr-un domeniu similar; se apreciza insa foarte mult motivatia si dorinta de invatare si dezvoltare;
- De preferat cunoscatori ai limbii Engleze;
- Cunostinte operare PC- MS Office;
- Persoana organizata,motivata si serioasa;
- Disponibilitate pentru deplasari in tara la clienti;
- Dorinta de a-si construi o cariera pe termen lung in aceasta companie;
- Foarte bune abilitati de negociere si comunicare;
- Orientat catre obtinerea de rezultate, cu initiativa si responsabil;

BENEFICII OFERITE

Conditii de munca foarte bune, salariu competitiv.

Toate aplicatiile sunt strict confidentiale.

A young and dynamic team, experienced professionals offering HR Consulting & Recruitment services.
We have a change-management approach.
We fill the need for Professionalism, Confidentiality, Ethic, Rapidity and Quality Guarantees.