INGINER VANZARI

Citius-HR

Job expirat

RESPONSABILITATI

- familiarizarea cu baza de date clienti si baza de date prospecte;
- vanzarea produselor din segmentul climatizare, ventiloconvectoare, echipamente tip VRV, chiller;
- mentinerea relatiilor cu clientii si vanzarea echipamentelor de aer conditionat pe diviziile: CARRIER
- intocmirea de oferte simple tehnico-comerciale catre dealeri;
- realizarea contractelor cu clientii firmei, introducerea clauzelor speciale;
- marirea portofoliului de clienti;
- realizarea devizelor ptr lucrarile de constructii/ instalatii;
- administrarea vanzarii (raportari, baza de date);
- Initierea si consolidarea relatiilor cu proiectantii si investitorii locali

CERINTE

- Studii superioare tehnice
- Persoana responsabila, foarte bine organizata, cu bune abilitati de comunicare
- Bune cunostinte de operare PC
- Experienta in vanzari minim 1 an
- Permis de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant.

Citius HR o companie de resurse umane ce ofera servicii complete si profesioniste in Recrutarea si Selectia personalului