Inginer Vanzari

DRAGER SAFETY ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- realizeaza si completeaza permanent baza de date cu beneficiari si potentiali distribuitori, in cadrul vizitelor facute in fabrici sau prin cercetare pe Internet
- promovare produse
- cunoasterea produselor (date tehnice ,functionare...)
- mentine relatiile cu beneficiari, distribuitori si rezolva promt problemele care pot aparea
- urmarireste derularea contractelor semnate
- trebuie sa se informeze asupra tendintelor pietei
- lucreaza in echipa si e subordonat managerului

CERINTE

- limba engleza sau germana¿ nivel avansat
- cunoasterea pachetului MS Office
- abilitati de comunicare si negociere
- atitudine dinamica si proactiva
- capacitatea de a lucra cu termene foarte stranse
-studiile superioare tehnice cu cunostinte de chimie(avantaj)
- disponibilitate pentru deplasari

BENEFICII OFERITE

- salariul se negiciaza in cadrul interviului
- se acorda bonusuri pentru cele mai bune tranzactii realizate

Firma germana care are ca domeniu de activitate promovarea si comercializarea produselor fabricate de concernul german DRAGER