Inginer Vanzari

Totalclima

Job expirat

RESPONSABILITATI

- prospectarea continua a pietei, in cautare de noi clienti;
- contactarea potentialilor clienti si stabilirea de intalniri cu reprezentanti ai acestora;
- prezentarea si promovarea produselor companiei;
- mentinerea si asigurarea suportului in relatia cu companiile abordate (sau reprezentantii acestora);
- studiul competitiei si documentarea continua in domeniul HVAC;
- contactarea clientilor in functie de planul si grila stabilita de conducere.

CERINTE

- Cunostinte in domeniul HVAC, OBLIGATORIU
- Cunostinte operare PC: MSOffice, Web, Outlook;
- Permis de conducere categoria B;
- Limbi straine: engleza fluent;
- Foarte bune abilitati de comunicare si negociere;
- Abilitate de analiza si planificare;
- Personalitate puternica,deschisa;
- Atitudine de vanzator, orientat spre clienti, identifica usor si intelege nevoile si dorintele clientilor;
- Dornic sa invete lucruri noi;
- Orientat spre construirea unei cariere;
- Muncitor, rezistent la stres;
- Abilitatea de a-si atinge obiectivele;
- Activ, capabil sa gaseasca solutii;
- Creativ, cu initiative;
- Fara cazier sau urmariri penale.

BENEFICII OFERITE

Salariu fix + comision, autoturism in interes de serviciu decontari cheltuieli in cazul in care candidatul este de acord sa-si foloseasca autoturismul proprietate in interesul firmei)

Totalclima, Societate importatoare si distribuitoare de echipamente climatizare, Vanzare, proiectare, service & montaj, Garantie si Postgarantie.