INGINER VANZARI

PERSPECTIVE Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru, cunoscuta firma privata activand in sectorul de conceptie si realizare de sisteme integrate pentru centrale termice si instalatii de incalzire; instalatii de ventilare¿climatizare; accesorii de montaj pentru instalatii, cautam o persoana serioasa si organizata pentru postul de INGINER VANZARI
Inginer Vanzari

Rolul

¿ Identificarea de noi clienti, mentinerea si dezvoltarea de relatii de afaceri cat mai bune cu acestia;
¿ Realizarea de oferte bazate pe necesitatile si cerintele specifice ale clientilor;
¿ Consilirea clientilor in alegerea celor mai potrivite sisteme;
¿ Urmareste incadrarea derularilor de orice tip in conditille contractuale stabilite;
¿ Propunerea de noi solutii si imbunatatiri;
¿ Participa la realizarea bugetului-target, alocat individual sau in echipa;
¿ Raspunde de incadrarea comenzilor catre furnizori in termenul real necesar aprovizionarii si livrarii;
¿ Prezentarea de rapoarte de activitate catre superiorul direct;

CERINTE

¿ Studii superioare, de preferat cu profil tehnic;
¿ Experienta anterioara in vanzari in domeniul industrial (tehnic/ echipamente instalatii);
¿ Cunoasterea de baza a limbii Engleze;
¿ Cunostinte operare PC- MS Office;
¿ Persoana organizata,motivata si orientata catre client;
¿ Ambitios, deschis, diplomat;
¿ Dorinta de a-si construi o cariera pe termen lung in aceasta companie;
¿ Foarte bune abilitati de negociere si comunicare;
¿ Orientat catre obtinerea de rezultate, cu initiativa si responsabil;

BENEFICII OFERITE

Se ofera

Conditii de munca foarte bune, salariu competitiv, posibilitati de promovare;

DESCRIEREA FIRMEI

HR Consulting & Recruitment