Inginer Vanzari

Top Ten Trade

Job expirat

RESPONSABILITATI

- administrarea ¿i dezvoltarea portofoliului de clien¿i ¿i de furnizori autohtoni ¿i str¿ini;
- prezentarea, promovarea ¿i vânzarea urm¿rirea realiz¿rii planului de vânz¿ri lunar, trimestrial, anual;
- viziteaza si pastreaza direct si constant legatura cu clientii;
- ofera consultanta de specialitate clientilor firmei;
- r¿spunde pentru calitatea aprovizion¿rii clien¿ilor;
- r¿spunde de urm¿rirea încas¿rii sumelor datorate de c¿tre clien¿i ¿i de transmiterea documentelor de vânzare;
- este responsabil de întocmirea documentelor de transport-marf¿ conform normativelor;
- r¿spunde pentru modul în care se elibereaz¿ marfa (doar pe baza documentelor fiscale).
- contribuie la dezvoltarea firmei si la promovarea produselor comercializate.

CERINTE

- studii superioare finalizate;
- permis de conducere categoria B obligatoriu;
- tineri, energici, cu prezenta agreabila , comunicativi, spontani, cu atitudine proactiva si pozitiva;
- capacitate foarte bun¿ de comunicare ¿i rela¿ionare cu clien¿ii, aten¿ie distributiv¿, sim¿ pentru detaliul semnificativ, capacitate rapid¿ de decizie, flexibilitate, inteligen¿¿;
- personalitate energic¿, gândire pozitiv¿, amabilitate ¿i eficien¿¿;
- f¿r¿ obliga¿ii personale majore (alte activit¿¿i profesionale paralele etc.).

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant, bonusuri + beneficii in functie de vanzarile realizate, telefon mobil, masina de serviciu.

DESCRIEREA FIRMEI

Firm¿ de import ¿i distribu¿ie produse tehnice.