Inginer vanzari

Kleemann lift ro

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigurarea tuturor activitãtilor legate de activitatea de vanzari.
Ocupantul postului va contribui la atingerea obiectivelor si targetelor departamentului de marketing si vanzari;

CERINTE

prospectarea continua a pietei, in cautare de noi clienti;
- contactarea noilor prospecti si stabilirea de intalniri cu reprezentanti ai acestora;
- deplasarea in Bucuresti sau in tara, la sediul clientului, pentru intalnire;
- prezentarea si promovarea produselor companiei;
- conceperea de oferte pentru prospecti sau clienti;
- mentinerea relatiei cu companiile abordate (sau reprezentantii acestora);
- desfasurarea diverselor activitati de marketing demarate de SC Kleemann Lift SRL;
- studiul competitiei si documentarea continua in domeniul productiei de publicitate;
- contactarea clientilor in functie de planul si grila stabilita de Directorul de Vanzari;
- participarea la sedintele saptamanale de vanzari;
- introducerea in baza de date a informatiilor legate de proprii prospecti sau clienti;
- intocmirea raportului lunar de vanzari de vanzari ;
- intocmirea mapei de contract (MDP) inainte de semnarea oricarui contract, si prezentarea acesteia directorului de vanzari pentru aprobare;
- verificarea bonitatii clientului;
- introducerea clientului in agenda electronica a SC Kleemann Lift SRL;
- completarea INTEGRALA a informatiilor din formularul de comanda;
- da toate informatiile pentru facturare (informatii client, sume, termene si conditii de plata etc) catre Departamentul Contabilitate;
- Se informeaza intotdeauna in legatura cu situatia conturilor sale (plati efectuate/neefectuate de catre clientii sai).
- Se obliga sa respecte cerintele standardului de calitate ISO 9001.
- obligatoriu cunostinte autocad

BENEFICII OFERITE

bonuri de masa

DESCRIEREA FIRMEI

furnizor lifturi