Inginer vanzari

Messer Romania Gaz

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Demonstratii si vanzarea de produse, know-how si tehnologii
- Supravegherea regiunilor si a clientilor, asigurarea de service clienti.
- Evidenta clientilor, atragerea de noi clienti,
- Supravegherea si sprijinirea domeniului de clienti.
- Acordarea de consultanta tehnica clientilor,
- Coordonarea serviciului tehnic, a logisticii si a activitatiilor de marketing
- Analiza pozitiei produsului in industiile tinta supravegheate
- Prospectarea pietei si analiza concurentei
- Intocmirea regulata de rapoarte de specialitate

CERINTE

- studii tehnice superioare;
- cunostinte tehnice solide in constructii de masini sau ceva asemanator;
- cunostinte de mentenanta, tribologie si tehnica sudurii;
-experienta min. 3 ani;
- disponibilitate deplasari;
- permis conducere categ.B;
- limba engleza nivel avansat;
- limba germaa constituie avantaj.

BENEFICII OFERITE

-autoturism de serviciu;
- bonus anual;
-asigurare de viata,
-telefon de serviciu.