INGINER VANZARE- OFERTARE HVAC

INTEGRAL TECHNIC TRADE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Promovare si vanzare ale produselor firmei - HVAC
- Ofertare instalatii climatizare, ventilatii, incalzire pe baza cererilor clientilor
- Intocmirea de oferte
- Intocmire devize
- Urmarirea ofertelor/modificari
- Incheierea contractelor/lansarea comenzilor catre furnizori si urmarirea livrarilor
- Creeaza si dezvolta relatii cu clientii
- Deruleaza proiecte pentru clientii actuali
- Identifica noi clienti potentiali pe piata

CERINTE

- cunostinte proiectare ventilatii, incalzire, climatizare
- cunostinte bune WORD, EXCEL.Lucrul in AUTOCAD este un avantaj.
- experienta in domeniu (vanzare/ofertare sau executie instalatiii de climatizare/incalzire/ventilatie)
- absolvent UTCB sau similar
- limba engleza
- Avantaje : experienta anterioara la o firma de instalatii climatizare ; carnet de conducere
- Aspect profesional - business
- Profilul candidatului ideal:
- Foarte bune abilitati de comunicare si negociere
- Abilitati de a stabili relatii cu oameni
- Abilitati de analiza si planificare.
- Personalitate deschisa - se relationeaza usor cu clientii potentiali - persoane necunoscute
- Atitudine de vanzator, Orientat spre clienti. Identifica usor si Intelege nevoile si dorintele clientilor
- Personalitate puternica, Valori stabile, Dornic sa invete lucruri noi
- Orientat spre construirea unei cariere
- Foarte muncitor, rezistent la stress

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix in functie de experienta si bonusuri
- Carte de munca
- Telefon mobil
- Conditii de lucru deosebite
- Program de instruire in tehnici de vanzare, negociere, management, etc.

Integral Technic Trade este o companie romaneasca de varf atat in domeniul instalatiilor de aer conditionat, ventilatie, incalzire, electrice cat si al constructiilor si amenajarilor interioare.