Inginer vanzare-ofertare echipamente pentru incalzire industriala-Bucuresti

Romanian Water Technologies

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Cunoasterea cat mai aprofundata a echipamentelor promovate si comercializate
-Identificarea de noi clienti din domeniul INDUSTRIAL, mentinerea si dezvoltarea de relatii de afaceri cat mai bune cu acestia;
-Realizarea de oferte bazate pe necesitatile si cerintele specifice ale clientilor;
-Consilirea clientilor INDUSTRIALI in alegerea celor mai potrivite sisteme;
-Sustinerea prezentarilor de produs, a ofertelor in fata potentialilor clienti
-Urmarirea derularii contractelor
-Propunerea de noi solutii si imbunatatiri;
-Prezentarea de rapoarte de activitate catre superiorul direct;

CERINTE

-Experienta in vanzari de servicii tehnice de minim 1 an
-Experienta pe o pozitie similara reprezinta un avantaj
-Studii universitare tehnice (Fac de Constructii, de Instalatii, TCM, Energetica)
-Limba engleza si/sau franceza nivel conversational;
-Cunostinte operare PC - MS Office;
-Cunostinte de baza de AutoCad
-Carnet de conducere categoria B
-Prezentabil,
-Persoana organizata, motivata si orientata catre client;
-Ambitios, deschis, diplomat, perseverent, dynamic
-Putere de convingere
-Dorinta de asimilare si adaptare la un nou domeniu de activitate
-Dorinta de a-si construi o cariera pe termen lung in companie;
-Abilitati de negociere si comunicare;
-Orientat catre obtinerea de rezultate, cu initiativa si responsabil

BENEFICII OFERITE

-Salariu atractiv + comision (in functie de realizari);
-Bonusuri
-Telefon
-Cursuri de perfectionare

S.C. ROMANIAN WATER TECHNOLOGIES S.R.L. cu capital integral privat, a fost infiintata in anul 2006 si face parte din grupul de firme PROMOTERM. Societatea ofera solutii tehnice si realizeaza sisteme integrate pentru instalatii de incalzire, climatizare - ventilare, in scopul solutionarii problemelor potentialilor parteneri din domeniul industrial si nu numai
OFERTA DE ECHIPAMENTE: Echipamente pentru incalzire, climatizare si echipamente pentru tratarea apei.
www.rwt.ro