Inginer validare caroserie

RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE

Job expirat

RESPONSABILITATI

Misiune: Pilotarea activitatii de validare numerica si fizica in scopul garantarii cerintelor din Caietul de sarcini, pentru prestatiile: acustica, securitate pasiva, rezistenta.

Perimetru de activitate: Caroserie

Activitati:
- Recenzia si declinarea Caietelor de sarcini pentru caroserie;
- Dezvoltarea planului de validare corespunzator: calcul, test si definire metode;
- Urmarirea calitatii si conformitatii metodelor utilizate;
- Urmarirea si analiza rezultatelor testelor fizice;
- Animare meeting grup structura pentru diferite prestatii;
- Elaboreaza avizul tehnic de validare la diferite jaloane ale proiectului.

CERINTE

Experienta:
- Proiectare piese caroserie, calcul structura, gestiune proiect;
- Supraveghere activitate de test si validare produs;
Competente cautate:
- Absolvent de studii superioare cu profil inginerie mecanica;
- Cunostinte de Mecanica, Rezistenta Materialelor, Fatigue
- Cunostinte de calcul FEA
- Capacitate de a lucra transversal cu mai multe echipe, bun negociator si animator;
- Cunoasterea limbii franceza si/sau engleza;
- Buna cunoastere a pachetului Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint).

Renault Technologie Roumanie este noul centru de de inginerie Renault. Prezent in 118 tari si reprezentand prima marca europeana, Renault este astazi al patrulea constructor mondial prin alianta cu Nissan.
Viitorilor angajati le oferim oportunitatea de a evolua profesional, de a se forma pe parcursul carierei si de a lucra intr-o companie cu un mediu de lucru placut.