INGINER VÂNZĂRI–Industia NAVALĂ & FEROVIARĂ

Eneria SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordonează activitatea de vânzare de soluții și proiecte pe bază de powepack-uri (motoare, convertizoare, transmisii, reductoare, elici, linii de propulsie), generatoare, motoare și soluții la cheie pentru segmentele: Naval și Feroviar.
- Este responsabil de întreg procesul de vânzare a unei soluții, de la identificarea jucătorilor, crearea proiectului de dezvoltat, parcurgerea fazelor necesare pentru a crea proiectul și a-l negocia cu părțile contractante.
- Urmărește întocmirea diverselor faze de ofertare și de argumentare tehnico-economică, proces în cursul căruia va colabora cu departamentele tehnic, service, financiar, etc.
- Este responsabil de coordonarea comercială a relației cu clienții în negocierea și execuția contractelor.
- Propune strategia comercială şi resursele necesare pentru atingerea obiectivelor previzionate.

CERINTE

- Studii superioare tehnice în domeniul naval sau feroviar
- Experiență de minim 3 ani în vânzarea soluțiilor tehnice din segmentul Naval și Feroviar
- Bune cunoștințe comerciale
- Bună capacitate organizatorică
- Bună capacitate de comunicare
- Cunoștințe de operare PC (MS Office și MS Windows)
- Cunoștințe medii de limba engleză

PROFIL CANDIDAT:

- Seriozitate, dinamism, atenție la detalii
- Perseverență în îndeplinirea obiectivelor
- Spirit practic și organizat
- Disponibilitate de lucru cu termene limită

DEALER AUTORIZAT DIN 1992 IN ROMANIA AL MOTOARELOR SI GRUPURILOR ELECTROGENE CATERPILLAR. COMPANIE CU CAPITAL INTEGRAL STRAIN.