Inginer Vânzări

Media One Communications

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Contactarea potențialilor clienți ( explusiv persoane juridice ) în vederea prezentării produselor și serviciilor companiei; inclusiv deplasarea la sediul beneficiarului.
- Întocmirea de oferte sau alte documente aferente activității de vânzări, urmărirea ofertelor, încheierea de contracte, finalizarea lor până la încasare.
- Oferirea către client a unor servicii de consultanta pre și post-vânzare propunându-i acestuia cele mai bune soluții în colaborare cu Departamentul Tehnic.
- Dezvoltarea de noi cerințe din partea beneficiarilor existenți.
- Transmiterea ofertelor personalizate, discutarea sau negocierea preturilor și preluarea comenzilor.
- Participarea la cursuri și seminarii de specializare și perfecționare.
- Participarea la târguri, expoziții, alte evenimente specifice domeniului marcării industriale și culegerii automate de date.

CERINTE

- Studii superioare tehnice.
- Limba engleză – scris și vorbit
- Permis auto categoria B.
- Abilitați de negociere.
- Foarte bune abilitați de comunicare, ușurință în inițierea și susținerea relațiilor interprofesionale.
- Ambiție, capacitate de auto-motivare, consistență și coerență în exprimare și acțiuni.
- Gândire logică, structurată, memorie peste medie, ușurință în a învăța noi cunoștințe de factură tehnică.
- Spontaneitate, atitudine proactivă și pozitivă.
- Cunoștințe operare PC de bază: Editor text, Foi de calcul, Internet etc.

BENEFICII OFERITE

Salariu fix + Comision din vânzări

DESCRIEREA FIRMEI

Importator echipamente de marcare industriala
- imprimante pentru etichete, coduri de bare, date de expirare;
- consumabile (etichete, riboane, capete de printare, etc);
- mentenanta si service, inchirieri echipamente

Personalul nostru are o vasta experienta in intretinerea echipamentelor de marcare pe flux de fabricatie Markem, design instalare, mentenanta si depanare a solutiilor print&apply, a imprimantelor termice produse de Intermec, Datamax, Avery Dennison precum si a terminalelor portabile produse de Casio si Intermec.

Societatea noastra abordeaza proiecte complexe "la cheie", asumandu-si contracte globale, constand in: consultanta, proiectare, furnizare, realizare retele de calculatoare, punere in functine si asistenta pe perioada garantiei, service postgarantie si upgrade la cerere.