Inginer testare software

Axway Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- participa la intregul proces de testare a produsului;
- responsabil de creerea planurilor de test si a documentelor necesare;
- responsabil de efectuarea propriu-zisa a testarii;
- utilizeaza programe de testare avansate;
- analizeaza si raporteaza rezultatele testelor;
- redacteaza documente de testare si instalare a produselor

CERINTE

Profilul candidatului:

- absolvent sau student in ultimul an al unei facultati de profil;
- minim 1 an de experienta in testarea de produse software;
- cunoasterea limbii engleze nivel avansat;
- spirit de echipa, initiativa, autonomie, flexibilitate.

Tehnologii si calificari

- Unix, Windows;
- Perl, limbaje de scripting
- Protocoale de transfer de date;
- Cunostinte de baze de date;
- Experienta in utilizarea mediilor de testare (de preferat TestDirector, LoadRunner, WinRunner)

BENEFICII OFERITE

- mediu dinamic si stimulativ;
- pachet salarial atractiv, tichete de restaurant, asigurare medicala privata;
- training-uri, certificari, perspective reale de promovare;
- deplasari in strainatate

AXWAY Romania este filiala a companiei multinationale Axway una dintre cele mai importante companii mondiale in domeniul integrarii de aplicatii (EAI). Cu o experienta de peste 20 de ani, Axway accelereaza bussines-ul a mai mult de 6 000 de clienti din intreaga lume.
www.axway.com