INGINER TESTARE - DIVIZIA SISTEME DE SECURITATE SI MILITARE, Ref IF

SC UTI Systems SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

concepe documentele de testare pe baza specificatiilor in conformitate cu planul general de testare adoptat la nivelul proiectului
realizeaza testele de calificare si de integrare si consemneaza rezultatele acestora in rapoartele de testare
concepe si realizeaza, impreuna cu echipele de proiectare si dezvoltare, instrumente specializate pentru automatizarea activitatii de testare
analiza si verificarea documentelor cu specificatiile operationale si de sistem, a cererilor de schimbare a acestora si a rapoartelor de activitate in vederea pregatirii documentelor de testare si a evaluarii efortului necesar pentru testare
elaborarea documentelor de testare, selectarea tehnicilor si a metodelor de testare necesare pentru validarea produsului testat, relativ la cerintele la care acesta trebuie sa raspunda
executia testelor functionale de acceptanta si de integrare, conform planului de testare, parte a planului de dezvoltare
completarea rapoartelor de testare rezultate in urma activitatii de testare si inmanarea acestora managerului echipei de dezvoltare
participarea la imbunatatirea produsului testat prin colectarea, sistematizarea si prezentarea, in intalnirile pentru analiza rezultatelor testarii, a observatiilor atat de la clienti cat si de la echipa de testare
participarea la intalnirile de analiza a documentatiei de testare si a spectficatiilor, pentru determinarea completitudinii si acuratetii acestora

CERINTE

studii superioare tehnice (de preferinta informatica, matematica, calculatoare, automatica, electronica)
experienta practica in activitatea de testare software si a echipamentelor - minim 6 luni
cunoasterea proceselor implicate in ciclul de viata a unui produs, in implementarea procedurilor de testare pe baza unor cerinte documentate
experienta in dezvoltarea de aplicatii distribuite sub MS Windows
MS Windows 2000 (instalare, configurare, exploatare), MS Office Suite, MS Visual Source Safe
Cunoasterea unui instrument specializat de testare a produselor software constituie un avantaj
Limba engleza - nivel mediu

adaptabilitate si dinamism
spirit antreprenorial — sa dezvolte oportunitatile unei piete in expansiune
entuziasm, creativitate si spirit novator
competente profesionale si interpersonale
spirit de echipa

BENEFICII OFERITE

UTI CONSIDERA SI TRATEAZA OAMENII CA PE CEA MAI VALOROASA RESURSA
Salariu motivant
Mediu de lucru placut
Plan de incentivare corespunzatoare performantelor personale si ale organizatiei
Oportunitatea contributiei in proiecte de dimensiuni impresionante
Tratament corect si sanse egale

UTI SYSTEMS este un integrator de sisteme care furnizeaza solutii complete pentru sisteme de securitate, tehnologia informatiei si comunicatii, inginerie civila, folosind tehnologii si echipamente fabricate de producatori de renume, ca si aplicatii software dedicate.

Divizia Sisteme de Securitate cuprinde departamente a caror competenta acopera o gama larga de servicii ¿n domeniile ingineriei ºi a integrarii de sisteme complexe de securitate, cercetarii si dezvoltarii de produse hardware si software, ca si al managementului de proiecte ºi consultantei.

Misiunea Diviziei Sisteme de Securitate

De a consolida poziþia UTI pe piaþa sistemelor de securitate complexe
De a deveni leader pe piata sistemelor electronice de aparare si senzorilor
De a oferi solutii globale pentru securitatea clientilor

Locul pe piaþã:

UTI SYSTEMS prin Divizia Sisteme de Securitate este lider ¿n domeniul sistemelor integrate de securitate complexe

Pentru mai multe detalii, accesati www.uti.ro .