Inginer Testare - Divizia Sisteme de Securitate

UTI Grup

Job expirat

RESPONSABILITATI

¿ concepe documentele de testare pe baza specificatiilor in conformitate cu planul general de testare adoptat la nivelul proiectului
¿ realizeaza testele de calificare si de integrare si consemneaza rezultatele acestora in rapoartele de testare
¿ concepe si realizeaza, impreuna cu echipele de proiectare si dezvoltare, instrumente specializate pentru automatizarea activitatii de testare
¿ analiza si verificarea documentelor cu specificatiile operationale si de sistem, a cererilor de schimbare a acestora si a rapoartelor de activitate in vederea pregatirii documentelor de testare si a evaluarii efortului necesar pentru testare
¿ elaborarea documentelor de testare, selectarea tehnicilor si a metodelor de testare necesare pentru validarea produsului testat, relativ la cerintele la care acesta trebuie sa raspunda
¿ executia testelor functionale de acceptanta si de integrare, conform planului de testare, parte a planului de dezvoltare
¿ completarea rapoartelor de testare rezultate in urma activitatii de testare si inmanarea acestora managerului echipei de dezvoltare
¿ participarea la imbunatatirea produsului testat prin colectarea, sistematizarea si prezentarea, in intalnirile pentru analiza rezultatelor testarii, a observatiilor atat de la clienti cat si de la echipa de testare
¿ participarea la intalnirile de analiza a documentatiei de testare si a spectficatiilor, pentru determinarea completitudinii si acuratetii acestora

CERINTE

¿ studii superioare tehnice (de preferinta informatica, matematica, calculatoare, automatica, electronica)
¿ experienta practica in activitatea de testare software si a echipamentelor - minim 6 luni
¿ cunoasterea proceselor implicate in ciclul de viata a unui produs, in implementarea procedurilor de testare pe baza unor cerinte documentate
¿ experienta in dezvoltarea de aplicatii distribuite sub MS Windows
¿ MS Windows 2000 (instalare, configurare, exploatare), MS Office Suite, MS Visual Source Safe
¿ Cunoasterea unui instrument specializat de testare a produselor software constituie un avantaj
¿ Limba engleza - nivel mediu

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru dinamic, profesionist
- Posibilitati de afirmare si promovare in cadrul unei companii solide

UTI SYSTEMS este un integrator de sisteme care furnizeaza solutii complete pentru sisteme de securitate, tehnologia informatiei si comunicatii, inginerie civila, folosind tehnologii si echipamente fabricate de producatori de renume, ca si aplicatii software dedicate.

Divizia Sisteme de Securitate cuprinde departamente a caror competenta acopera o gama larga de servicii în domeniile ingineriei si a integrarii de sisteme complexe de securitate, cercetarii si dezvoltarii de produse hardware si software, ca si al managementului de proiecte si consultantei.

Misiunea Diviziei Sisteme de Securitate

De a consolida pozitia UTI pe piata sistemelor de securitate complexe
De a deveni leader pe piata sistemelor electronice de aparare si senzorilor
De a oferi solutii globale pentru securitatea clientilor

Locul pe piata:

UTI SYSTEMS, prin Divizia Sisteme si Servicii de Securitate este lider in domeniul sistemelor integrate de securitate complexe.