Inginer Telecomunicatii- DIVIZIA IT&C

UTI Grup - Divizia IT&C

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Experienta in proiectare & administrare retele wifi/wimax/DECT
- Experienta in administrarea centrale telefonice (PABX-uri erricson / alcatel
- Experienta in Autocad reprezinta un avantaj
- Experienta retele electrice (curenti slabi)prezinta un avantaj

CERINTE

- Studii superioare tehnice sau in domeniul IT-ului;
- Experienta minimum 5 ani
- Cunoasterea pietei IT&C;
- Cunostinte MS Office: Word, Excel, Power Point, Internet Explorer;
- Engleza: nivel avansat;
- Permis de conducere cat. B;
- Abilitati antreprenoriale dovedite, excelente abilitati de comunicare/negociere si organizare, capacitate de analiza si sinteza, diplomatie, calm, rabdare, tenacitate, maturitate profesionala.

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru dinamic, profesionist
- Posibilitati de afirmare si promovare in cadrul unei companii solide.

UTI SYSTEMS este un integrator de sisteme care furnizeaza solutii complete pentru sisteme de securitate, tehnologia informatiei si comunicatii, inginerie civila, folosind tehnologii si echipamente fabricate de producatori de renume, ca si aplicatii software dedicate.

Divizia Sisteme de Securitate cuprinde departamente a caror competenta acopera o gama larga de servicii în domeniile ingineriei si a integrarii de Lider in dezvoltarea de solutii, produse si servicii de inalta tehnologie, cu rezultate remarcabile in zona de cercetare-dezvoltare si inovare, divizia IT&C acopera ca arii de expertiza: dezvoltare software, solutii de securitatea informatiei, comunicatii, solutii de criptare si compatibilitate electromagnetica, precum si integrare de sisteme informatice.

Detalii despre preocuparile si realizarile echipei IT&C din grupul UTI pot fi obtinute vizitand site-ul www.uti.ro.