INGINER TEHNOLOG - CONFECTII TEXTILE

A&B FASHION DESIGN

Job expirat

RESPONSABILITATI

Intocmirea documentatiei tehnice si a fiselor de materiale necesare productiei;
Coordonarea executiei de tipare;
Furnizarea de suport tehnic fabricilor producatoare in vederea realizarii productiei de confectii textile la standardele impuse de companie.

CERINTE

Studii superioare de specialitate - Facultatea de textile;
Cunostinte tehnice de specialitate in domeniul productiei si controlului tehnic de calitate al produselor confectionate din tesaturi si tricoturi;
Limba engleza - nivel avansat; cunostinte operare PC;
Foarte bune abilitati de organizare, capacitate de a stabili prioritati;
Abilitati de comunicare;
Rezistenta la program prelungit;
Disponibilitate la deplasari in tara si strainatate;
Capacitatea de a lucra sub stres, capacitatea de a depune orice efort este necesar pentru atingerea obiectivelor stabilite;

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru modern, placut si dinamic.
Oportunitati reale de dezvoltare a carierei.

A&B Fashion Design s-a specializat in decursul ultimilor cinci ani in designul de produse de imbracaminte jeans & sportswear. In toamna lui 2006 s-a lansat colectia de Toamna-Iarna 2006-2007 purtand eticheta Pipper.

Brand-ul Pipper se adreseaza consumatorului de masa care frecventeaza hipermarket-uri sau cash&carry de pe intreg teritoriul Romaniei.

A&B Fashion Design continua sa isi dezvolte si sa isi diversifice in fiecare an colectia pe gamele de produse pentru barbati, femei si copii.

Pentru mai multe detalii va invitam sa accesati site-ul www.pipperjeans.com

Sediul firmei noastre se afla la capatul cartierului Bucurestii Noi / Sectorul 1