Inginer Tehnolog Bugete Constructii Hidrotehnice

365 JOBS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Intocmirea de bugete pentru obiectivele contractate, actualizarea lor permanenta si comunicarea interdepartamentala.
Asigurarea calitatii lucrarilor executate in vederea controlului riguros al modului de consum al resurselor.
Preluarea listelor finale de cantitati de la Departamentul Ofertare;
Recodificarea listelor pe baza codurilor interne ale firmei;
Recalcularea preturilor unitare de oferta in urma comasarii articolelor de deviz astfel incat sa se verifice cu valoarea contractata(transport,utilaje,echipamente,materiale);
Transpunerea listei de activitati in modelul de tip” Buget pe lucrare”.
Actualizeaza bugetele pentru restul de executat lunar/ trimestrial / anual, coordonate cu graficul de executie;
Verificarea retelelor(codurilor) si actualizarea preturilor materialelor, utilajelor,transportului, manoperei
Stabilirea graficului de executie impreuna cu Project Manager.
Verificarea cantitatilor de lucrari conform proiect si/sau actualizarea lor in urma schimbarii solutiei de proiectare
Stabilirea graficelor pentru subcontractori si pentru beneficiar
Urmarirea, verificarea si actualizarea bugetelor pe toata durata de executie;
Actualizarea modelului de buget in urma aparitiilor de noi coduri si retete pentru lucrarile noi ofertate si contractate de firma
Intocmirea de rapoarte lunare in ceea ce priveste productia prognozata versus productia realizata
Introducerea si actualizarea bugetului in situatia in ccare apar lucrari suplimentare ( dispozitii de santier ), note de renuntare

CERINTE

Studii superioare de lunga durata in domeniul constructii hidrotehnice
Experienta profesionala dovedita de minim 2 ani; implicare in cel putin 2 proiecte ce au avut ca rezultat extindere/ reabilitare de retele pentru alimentari cu apa/canalizari / statii de epurare/statii de tratare
Cursuri de specializare în tehnologiilor specifice din domeniului constructiilor hidrotehnice.
Cunostinte Microsoft Office, AutoCad sau Mathcad;
Cunoasterea programelor Hidra, Canalis, constituie un avantaj;

BENEFICII OFERITE

Programul de lucru: 8 ore şi suplimentar când este nevoie.
Se lucrează in birou.

Pachet salarial foarte avantajos.

Biroul este in Bucuresti. Jobul necesita vizite, nu relocare. Sunt proiecte nationale.

DESCRIEREA FIRMEI

Cautati oferte de locuri de munca in strainatate?

Aplica online pentru locuri de munca in Anglia, Au Pair Ingrijire copii, oferte in Grecia, Cipru, Criuse Ships jobs pe rauri din Europa: chelneri, barmani, bucatari, ajutor de ospatar, cameriste.

www.transylvania-jobs.com - Locuri de munca in strainatate