Inginer Tehnolog

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul este vacant in cadrul SC IMSAT SA - SUCURSALA ECHIPAMENTE ELECTRICE - Punct de Lucru Giurgiu, se asigura transportul.

Asigura monitorizarea, controlul si asistenta tehnica in procesul de productie cu scopul cresterii productivitatii.
Urmareste fluxul materialelor in procesul de productie: monitorizare liste materiale, monitorizare consumuri.
Asigura interfata tehnologica intre productie si proiectare.
Elaboreaza, propune si implementeaza solutii pentru imbunatatirea proceselor tehnologice, calitatii si productivitatii.

CERINTE

Studii superioare tehnice:
- 1 post vacant : Profil Electrotehnic
- 1 post vacant: Profil Mecanic.
Limbi straine: engleza - mediu.
Operare PC: MS Office, cunostinte de proiectare Autocad.
Cunoasterea modului de realizare a unui proces de productie.

Sucursala Echipamente Electrice realizeaza camere de comanda containerizate pentru turbine cu gaz si turbine mixte.
Imsat SEE inseamna integrare echipamente electrice de joasa tensiune pentru:
- Camere de comanda containerizate si subansambluri functionale de proces pentru turbine de gaz cu puteri intre 40-220MW;
- Grupuri containerizate motor/generator cu puteri pina la 3.7MW;
- Cabine prefabricate de control electric si electronic pentru platforme petroliere si petrochimie.
IMSAT SEE este furnizor calificat:
- General Electric, Core Tech, Nuovo Pignon.

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale