Inginer tehnolog

Isovolta S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Alegerea materiilor prime necesare proceselor tehnologice de productie, avizarea lor si intocmirea specificatiilor tehnice
Intocmirea prescriptiilor de fabricatie si transferul tehnologiilor catre productie
Stabilirea consumurilor specifice de materii prime, materiale, energie si manopera in vederea calcularii costurilor de productie
Conducerea proceselor tehnologice experimentale si stabilirea proceselor tehnologice de fabricatie
Desfasurarea unor activitati de cercetare, proiectare pentru introducerea in fabricatie de noi produse la cererea pietei
Verificarea experimentala a mostrelor de materii prime primite de la potentiali furnizori

CERINTE

Studii superioare - Facultatea de Chimie Industriala.
Abilitati de lucru cu calculatorul: Word, Excel
Limbi straine: limba engleza si/sau germana
Foarte bune abilitati de comunicare
Persoana organizata, riguroasa, cu simtul responsabilitatii
Persoana cu simtul confidentialitatii
Permis de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea formarii profesionale in concordanta cu noutatile in domeniu
Posibilitati de dezvoltare individuala si profesionala
Ambianta profesionala

SC ISOVOLTA SA, societate romano-austriaca cu capital privat, producatoare de materiale elctroizolante si conductori de bobinaj, angajeaza inginer tehnolog in cadrul departamentului Cercetare-Dezvoltare.