Inginer tehnolog

Isovolta S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Alegerea materiilor prime necesare proceselor tehnologice de productie, avizarea lor si intocmirea specificatiilor tehnice
-Intocmirea prescriptiilor de fabricatie si transferul tehnologiilor catre productie
-Stabilirea consumurilor specifice de materii prime, materiale, energie si manopera in vederea calcularii costurilor de productie
-Conducerea proceselor tehnologice experimentale si stabilirea proceselor tehnologice de fabricatie
-Desfasurarea unor activiatati de cercetare, proiectare pentru introducerea in fabricatie de noi produse la cererea pietei
-Verificarea experimentala a mostrelor de materii prime primite de la potentiali furnizori

CERINTE

- Studii superioare tehnice;
- Abilitati de lucru cu calculatorul: Word, Excel;
- Limbi straine: limba engleza si/sau germana;
- Foarte bune abilitati de comunicare;
- Persoana organizata, riguroasa, cu simtul responsabilitatii;
- Persoana cu simtul confidentialitatii interne si externe.
- Permis de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea formarii profesionale in concordanta cu noutatile in domeniu
Posibilitati de dezvoltare individuala si profesionala
Ambianta profesionala

SC ISOVOLTA SA, societate romano-austriaca cu capital privat, producatoare de materiale elctroizolante si conductori de bobinaj, angajeaza inginer tehnolog in cadrul departamentului Cercetare-Dezvoltare.