Inginer / tehnician specialist MECANIC, T.C.M. (IMST)

SOMMERING INSTALL SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

CERINTE

1. Cunostinte temeinice privind desenul tehnic - desene de executie si ansamblu de complexitate medie - inalta. Abilitate in elaborarea desenelor dupa model sau relevare;
2. Cunostinte cel putin medii privind materialele: principalele caracteristici si alegerea lor, tratamentul termic, acoperiri diverse;
3. Familiarizare cu sistemul de tolerante si ajustaje ISO, stapanirea metodologiei si tehnicilor de stabilire a tolerantelor si ajustajelor pentru constructii mecanice cel putin de complexitate medie;
4. Cunoasterea proceselor de fabricatie, abilitate in elaborarea tehnologiilor reperelor diverse, cunoasterea posibilitatilor si a capacitatii tehnice de realizare a principalelor familii de utilaje pentru strunjit, gaurit, frezat, rectificari diverse, etc;
5. Cunostinte primare - medii privind procedeele de deformare, taiere, stantare, sudura;
6. Familiarizare cu pregatirea de fabricatie standard privind principalele procedee de prelucrare: dispozitive, scule, tehnici si metode de control, cunostinte cel putin medii in proiectarea si fabricatia acestora;
7. Abilitate in determinarea consumurilor tehnologice si de aprovizionat pentru fabricatia de constructii mecanice si mecano-sudate;
8. Cunostinte excelente de Microsoft Office (Word, Excel);
9. Cunostinte medii de proiectare ACAD 2D;
10. Cunostinte minime privind regulamentele si standardele in vigoare privind fabricatia mecanica si sudata.

BENEFICII OFERITE

-pachet salarial atractiv.

SOMMERING INSTALL a fost infintata in 1995 ca Societate comerciala cu raspundere limitata, capital privat, integral autohton, in valoare de 42.000 USD, de catre Dl. SOMMER A. RUDOLF unic actionar.
Domeniul principal de activitate il reprezinta:
PROIECTARE, EXECUTIE, PRODUCTIE, SERVICE SI MENTENANTA SISTEME COMPLEXE DE INSTALATII PENTRU CONSTRUCTII CIVILE SI INDUSTRIALE.
Compania cuprinde urmatoarele departamente: proiectare, marketing-ofertare, tehnic-executie, microproductie, service, intretinere, resurse umane, financiar, gestiune, aprovizionare, asigurarea calitatii.
Printre clientii nostrii sunt firme de marca cum ar fi:
ING-BARINGS, RENAULT, GILETTE, TRANSILVANIA GENERAL IMPORT-EXPORT, PETROM, IVECO, ALCATEL, COMUNITATEA EUROPEANA, AMBASADA GERMANIEI LA BUCURESTI, CONNEX, REHAU, BRD, BUCHAREST BUSINESS PARK, WASHINGTON RESIDENCE, s.a.