Inginer/Tehnician - Profil tehnic - domeniu sticla (geam termopan)

S.C. MOTECO GLASS FILIALA S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Optimizarea comenzilor pentru procesul de fabricatie (software specializat pentru taierea sticlei);
- Asigurarea continuitatii fluxului de productie;
- Realizarea bonurilor de consum, in functie de productie si pierderile inregistrate.

CERINTE

- Studii superioare (de preferat tehnice);
- Preferabil experienta in domeniu (nu este obligatorie);
- Cunostinte pachet MS Office (Word, Excel);
- Cunostinte AutoCad (nivel minim);
- Cunostinte limba engleza (nivel mediu: scris, vorbit);
- Persoana organizata, responsabila, competenta;
- Atitudine pro-activa.

BENEFICII OFERITE

Salariu negociabil in urma interviului.

Compania MOTECO a fost infiintata in anul 2001 avand ca principal obiectiv satisfacerea din punct de vedere calitativ a celor mai exigente dorinte si se adreseaza atat sectorului privat cat si institutiilor bugetare.
Moteco activeaza pe piata cu un numar de peste 110 angajati cu caracter permanent, cu o structura de personal neproductiv mica, fapt care determina un raport calitate/pret avantajos.
Dorinta noastra spre perfectiune si multumirea clientilor ne-a determinat sa incercam sa acoperim o arie cat mai vasta de cerinte.

Filiala GLASS executa, cu utilaje de inalta performanta, prelucrari la foaia de sticla in vederea obtinerii de caracteristici ale geamului termopan in functie de cerintele fiecaruia.