Inginer/Tehnician Lansare Produs

EBC

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

EBC Hr Solutions recrutează un Inginer Lansare Produs pentru unul din clienții săi, o importantă tipografie cu sediul în București.

Responsabilități:
• Efectuarea analizei tehnice a comenzilor care cuprinde: analiza originalelor și validarea condițiilor de calitate cerute de client;
• Recepția / obținerea BT și considerarea acestuia ca element de referință la realizarea produsului;
• Stabilirea fluxului, a condițiilor tehnologice, a necesarului de materii prime;
• Conceperea, verificarea și transmiterea rapidă a devizelor;
• Întocmirea dosarului de fabricație în aplicația software care conține necesarul de materii prime și operații pentru obținerea produsului finit comandat în condiții optime;
• Calculul costului standard în aplicația software și validarea lui cu costul devizului;
• Direcționarea alegerii clientului către soluția tehnologică cea mai favorabilă din punct de vedere al calității și posibilităților tehnice proprii;
• Lansarea de comenzi de producție către subcontractori și validarea facturilor corespunzătoare;
• Cunoașterea stadiului fiecărei comenzi în curs pentru care a întocmit dosar de fabricație;
• Informarea clientului asupra stadiului lucrării;
• Urmarirea tirajelor intermediare și avertizarea șefilor de atelier și a Responsabilului de Fabricație despre anomaliile constatate;
• Închiderea comenzilor de producție în aplicația software la fiecare sfârșit de lună;
• Cunoașterea unor parametri ai utilajelor de producție (viteza de lucru, norma orară, timpul de reglare);
• Cunoașterea tuturor posibilităților tehnice de realizare a oricărui produs tipografic.

CERINTE

• Studii superioare în domeniul tehnic - absolvent Colegiul Tehnic Media / Politehnică – condiție obligatorie;
• Limba franceză – nivel avansat;
• Persoană sociabilă, organizată, atentă la detalii;
• Capacitate de respectare a termenelor limita și de a lucra sub presiune;
• Minimum 6 luni experientă în câmpul muncii.

BENEFICII OFERITE

• Salariu motivant;
• Tichete de masă;
• Decont abonament transport 120 ron/lună (sau decont benzină în valoare de 300 ron/lună) ;
• Comision lunar în funcție de comenzile realizate;
• Primă de vacanță;
• Primă de Paște;
• Primă de Crăciun;
• Bonus anual

Suntem compania de resurse umane care identifică, integrează și administrează eficient personalul de care au nevoie clienții români și internaționali.

La noi vei găsi nu doar oportunități de muncă, ci și susținerea morală de care poate mai ai nevoie pentru a prinde curaj. Vom fi lângă tine în timpul interviului cu angajatorul și vom păstra o comunicare transparentă pe toată durata procesului de recrutare.

Nu uita:
Jobul ideal este locul de întâlnire al candidaților și companiilor care se potrivesc, iar noi știm să creăm astfel de locuri de întâlnire.