Inginer Tehnician IT

AFC INTERNATIONAL CONTRACTOR S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- evidenta sistemelor informatice
- depanare si service periodic la calculatoare
- depanare retea, depanare conexiune internet
- deplasare la interventii
- instruire utilizatori
- instalarea, punerea in functiune si configurarea sistemelor informatice
- diagnoza si reparatia pentru toata gama de sisteme si componente
- executarea de operatiuni de instalare, mentenanta, depanare si verificare preventiva a echipamentelor.

CERINTE

-Studii medii sau superioare
- Cunostinte de specialitate IT hardware si software cunostinte de Microsoft Windows Server 2003 si Linux (avantaj)
- Cunostinte despre infrastructura retelelor
- Cunostintinte retea TCP/IP
- Bune abilitati de comunicare si relationare
- Cunostinte solide in depanarea retelelor si echipamentelor IT
- Experienta in instalarea sistemelor/retelelor IT
- Disponibilitate pentru deplasare si activitate in teren
- Abilitati tehnice si de comunicare
- Punctual, ordonat, seriozitate maxima
-Permis de conducere Cat B.-avantaj

BENEFICII OFERITE

Se vor discuta la interviu

DESCRIEREA FIRMEI

IT