Inginer tehnic ofertare

GTS Solution

Job expirat

RESPONSABILITATI

Atributii de ofertare:

-Ofera suport tehnic la intocmirea cererilor de oferta catre clienti;
- Responsabil cu realizarea ofertarilor si proiectarilor pentru constructie de hale metalice, parte de montaj, acoperisuri metalice;
-Realizeaza oferte pe categorii specifice de lucrari;
-Intocmeste devizele ofertelor ce urmeaza a fi depuse si documentatia tehnico-economica cu respectarea specifica¿iilor tehnice din caietul de sarcini, participa la selectia si evaluarea subantreprenorilor agreati in faza de ofertare;
-Bugeteaza devizele ofertate;
-Se informeaza continuu referitor la ofertele furnizorilor de materiale/ de echipamente/ de servicii, precum si de noile tehnologii aparute pe piata de profil;

Atributii de planificare si urmarire productie:

-Elaboreaza garficul de executie, stabileste necesarul de resurse (materiale si umane), stabileste specificatiile tehnice in conformitate cu cerintele de executie;
-Intocmeste si urmareste contractele de subantrepriza precum si decontarea acestora;
-Verifica in teren stadiul de executie al lucrarilor;
-Sustine la beneficiar situatiile de lucrari;
-Intocmeste si/sau verifica atasamente, situatii de lucrari, rapoarte de plata;
-Mentine legatura cu subcontractorii, beneficiarul si proiectantul.

CERINTE

-Absolvent studii superioare (Facultatea de Constructii, specializarea Constructii Civile Industriale si Agricole);
-Minim 2 ani experienta in cadrul serviciului tehnic, constructii si proiectare de hale, parte de montaj, acoperisuri metalice;
-Cunostinte PC:Word, Excel, Autocad, MS Project;
-Permis categoria B;
-Capacitate de organizare, abilitati de comunicare si de coordonare;
-Persoana responsabila, activa, rezistenta la stres;
-Gandire logica, rationala.

BENEFICII OFERITE

Se ofera pachet salarial motivant

GTS Solution este o companie de recrutare si consultanta in domeniul resurselor umane ce recruteaza inginer constructor- departamentul tehnic pentru clientul sau, o companie romaneasca cu capital strain.