Inginer Tehnic

SC Valplast Industrie SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Firma angajeaza inginer serviciul tehnic - pentru departamentul comercial

- Cautare de noi produse pentru completarea gamelor si a sistemelor
- Analizeaza caracteristicile tehnice ale produselor si intocmesre fise tehnice si rapoarte comparative cu alte produse similare
- Cauta si contacteaza furnizori
- Pregateste textele pentru descrierea produselor din cataloagele de produse
- Intocmeste carti tehnice pentru produsele din portofoliul firmei
- Intocmeste si propune spre avizare documentatii tehnice
- Ofera suport tehnic departamentelor de vanzari si marketing

CERINTE

- Studii superioare tehnice: Inginer, specializare instalatii, hidrotehnica - de preferat
- Experienta minim 1 an
- Cunostinte PC: Word, Excel
- Cunoasterea limbii engleze
- Carnet de conducere (B)
- Aspect profesional - business

- Abilitati de analiza si planificare
- Personalitate deschisa - se relationeaza usor cu clientii potentiali - persoane necunoscute
- Orientat spre clienti. Identifica usor si Intelege nevoile si dorintele clientilor
- Muncitor, rezistent la stress
- Are abilitatea de a-si atinge obiectivele
- Om de echipa
- Proactiv, capabil sa gaseasca solutii.
- Creativ, cu initiative.
- Dinamic, energic, Disponibil sa calatoreasca
- Optimist
- Capabil de a vorbi in public si a face prezentari

BENEFICII OFERITE

- Salariu
- Bonuri de masa
- Telefon mobil
- Program de instruire in domeniul tehnic

Producator de tubulatura si fitinguri din PVC - Sisteme complete de canalizare, drenaj, protectie cabluri si puturi de apa.