INGINER TCM

SCTN

Job expirat

RESPONSABILITATI

•analizeaza cererile, comenzile si contractele, asigura corespondenta cu clientii (detalii tehnice, oferte), intocmeste caiete de sarcini pentru oferta de pret/aprovizionare SDV
•intocmeste programul de omologare/asimilare a produselor; elaboreaza specificatia tehnica a produsului si tehnologia de fabricatie
•elaboreaza fisa tehnologica cu etapele si parametrii tehnologici optimi de realizare a produsului
•intocmeste consum specific de materii prime si materiale si evalueaza norma de timp
•elaboreaza planul de control, game de control , fise de urmarire a realizarii produsului si alte documente necesare completarii dosarului de omologare
•urmareste in fabricatie respectarea tehnologiilor si are sarcini de imbunatatire a lor precum si de reducere a costurilor de fabricatie
•intocmeste instructiunile de lucru pentru utilajele din sectorul de care se ocupa

CERINTE

CONFORM RESPONSABILITATI

BENEFICII OFERITE

PRIME, TICHETE MASA

DESCRIEREA FIRMEI

Activitate productie