Inginer Suport Tehnic SISTEME INTEGRATE DE SECURITATE

SC HELINICK SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- consultarea in faza de ofertare si proiectare a unui sistem
- organizarea (realizarea) si urmarirea proiectului din punct de vedere tehnic
- colaborare cu responsabilii de proiect
- realizare documentatii tehnice
- punere in functiune sisteme de securitate
- suport tehnic vanzari
- suport tehnic si instruire beneficiari, instalatori
- testare si pregatire echipamente pentru instalare sau vanzare

CERINTE

- Studii superioare intr-un domeniu ingineresc (automatizari, electronica, comunicatii etc.)
- Cunostinte de lucru sisteme de operare Microsoft Windows
- Cunostinte privind operarea si functionarea in urmatoarele domenii:
retele de calculatoare, bazelor de date (MS-SQL);
- Optional cunostinte de programare si/sau sisteme automate si de control
- Capacitate de acumulare a cunostintelor si instruire in domeniul sistemelor de securitate
- Capacitate de comunicare
- Abilitati de analiza si planificare
- Limbi straine (nivel): engleza - bine, optional franceza sau germana
- Carnet de conducere: categ. B

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv
- mediu de lucru profesional
- instruire
- oportunitati de dezvoltare a carierei

Import & instalari sisteme de electrosecuritate, antiincendiu, antiefractie, EAS, CCTV