Inginer Suport Tehnic

Georgia Management

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Sa efectueze analizele tehnice si ofertele corespunzator cu nevoile clientilor si ale echipei de vanzari;
- Sa propuna solutii tehnice pentru imbunatatirea ofertelor comerciale ale societatii;
- Sa coordoneze ofertele tehnico-comerciale impreuna cu echipa de vanzari pentru a imbunatati implementarea lor;
- Sa ofere asistenta tehnica echipei de vanzari, precum si clientilor, prin telefon sau la fata locului (inainte sau dupa vanzarea produselor);
- Sa actioneze ca expert tehnic in vederea intaririi credibilitatii ofertelor tehnice;
- Actualizarea si mentinerea‚ ’bazei de date’’ a produselor (cataloage, documentatie tehnica, oferte);
- Responsabil pentru intocmirea proceselor verbale de neconformitate a produselor defecte;
- Asigura suport in comunicarea solutiilor pentru gamele de produse pentru care a fost pregatit si sustinerea unor prezentari la cererea Directorului de Vanzari.

CERINTE

- Studii superioare: Instalatii, Electrotehnica, Energetica.
- Experienta de minim 3-4 ani in domeniu tehnic similar (tablouri electrice de joasa tensiune, transformatoare de medie tensiune, distributie in bare capsulate)
- Optional: cunostinte de Autocad
- Cunoasterea limbii engleze

Suntem o companie de consultanta in domeniul serviciilor de resurse umane, oferind clientilor nostri un suport de calitate pentru externalizarea anumitor servicii din aceasta arie de activitate. Scopul nostru este de a aduce un plus de valoare si eficienta prin serviciile oferite: selectie si recrutare, training, consultanta organizationala si servicii de administrare de personal si salarizare.