Inginer suport pentru Sun Microsystems (limba italiana)

Capgemini Services Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

ACTIVITATEA SE DESFASOARA IN IASI

•Ofera suport tehnic pentru clienti din regiunea EMEA (Europa, Orientul Mijlociu si Africa);
•Dezvolta planuri de actiune pentru inginerii locali al caror rol consta in inlocuirea elementelor hardware defecte;
•Rezolva probleme hardware si software utilizand sistemul de operare Solaris;
•Asigura transmiterea problemelor nerezolvate catre nivelele superioare, cu respectarea procedurilor de lucru.

CERINTE

Cerinte:

•Experienta anterioara in IT,
•Cunostinte practice de Linux sau Unix systems,
•Abilitati de analiza si solutionare a problemelor,
•Cunostinte retelistica(LAN, WAN, TCP/IP, FTP, SSH, SFTP etc),
•Limba italiana- nivel avansat;
•Limba engleza- nivel mediu;
•Disponibilitate pentru lucru pe ture, inclusiv ture de noapte.

BENEFICII OFERITE

Oferim un salariu competitiv, un mediu de lucru placut si posibilitatea de dezvoltare a carierei.

Postul presupune obtinerea de certificari SUN Microsystems.

Capgemini is headquartered in Paris, France and operates in more than 30 countries. We are, above all, a people company with over 90,000 employees in North America, Europe, and the Asia Pacific region. With more than 300 offices around the globe, we are one of the world's largest providers of Consulting, Outsourcing and Technology Services.