Inginer Specialist Ofertare / Licitatii Instalatii HVAC pt RETAIL

QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie multinationala specializata pe executie lucrari de instalatii pentru retaileri mari si cladiri de birouri.

Responsabilitati:
Verifica documentatia de licitatie din punct de vedere tehnic, semnaleaza erori si propune optimizari daca este cazul;
Intocmeste cereri de oferta catre furnizorii de produse si/sau servicii si negociaza cu acestia;
Intocmeste ofertele de HVAC in conformitate cu procedurile interne ale companiei;
Colaboreaza la coordonarea specialitatilor in cadrul ofertelor complexe;
Sustine ofertele din punct de vedere tehnic in fata clientilor;
Participa la negocieri financiare cu clientii;
Asigura transferul ofertelor castigatoare catre departamentul de implementare;
Asigura suport in implementare daca este cazul.

CERINTE

Cerinte:
Studii superioare - Facultatea de Instalatii pentru Constructii;
Experienta pe un post similar – minim 5 ani in departamente de ofertare / licitatii pentru lucrari de instalatii HVAC aferente unor proiecte complexe tip sedii de birouri, Mall-uri sau Hipermarket-uri;
(experienta in proiectare constituie un avantaj);
Cunoasterea brand-urilor importante de pe piata instalatiilor HVAC;
Cunostinte AutoCAD, Excel, Word, Microsoft Project;
Cunostinte de limba Engleza (citit, scris, vorbit).

BENEFICII OFERITE

Oferta:
Mediu de lucru competitiv, profesionist;
Pachet salarial corelat cu experienta.

"Pesimistul vede dificultăți în orice oportunitate. Optimistul găsește oportunități în orice dificultate.” (Winston Churchill)
Simți că a venit momentul să faci o schimbare în carieră? Dacă ești în căutarea unui job de calitate, te invităm să ne trimiti cv-ul. Astazi poate fi prima zi în care să vă valorificați potențialul exact așa cum doriți.